Boğaziçi Üniversitesi, İnternet Girişimcilerini Çağırıyor!

0
166

Boğaziçi Üniversitesi oluşumlarından Bilişim Kulübü (COMPEC) ve Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK), İTÜ Çekirdek desteğiyle E-Founder Dijital Girişimcilik Yarışması‘na imza atıyor.

COMPEC ve BÜYAK işbirliği ile İTÜ Çekirdek partnerliğinde düzenlenecek olan, Boğaziçi Üniversitesinin ilk ve tek İnternet Girişimleri Yarışması E-Founder, katılımcılarının kendi girişim fikirlerini geliştirdikleri ve bu süreçte kendi internet girişimlerini hayata geçirdikleri bir yarışmadır.

1 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek Boğaziçi Online Girişimcilik Zirvesi’nde internet girişimciliğine ilgili ve yaratıcı üniversite öğrencilerine interaktif içeriğiyle internet girişimciliğini liderlerinden öğrenme ve daha yakından tanıma imkanı sunuyor! Yarışmanın final sunumları da bu zirvede jüri önünde gerçekleşecektir.

Ön elemenin ardından seçilecek 6 finalist takım, 1 Nisan’daki zirveye kadar mentorluk desteği de alarak projelerini iyileştirmeye çalışacak ve sonra zirvede sunumlarını gerçekleştirecekler.

Yeni fikirlerin filizleneceği yarışmadan lider çıkan ekip ise İTÜ Çekirdek’ten ön kuluçka desteği almaya ve Koç Üniversitesi CEMS MIM Programına ücretsiz katılmaya hak kazanacak. Öte yandan, iyzico/iyzistart programına katılım, TEB ve E-Tohum ofis destekleri ve birçok özel ödül de yarışmacıları bekliyor.

ÖDÜLLER


Kazanan takım Türkiye’nin en iyi kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programına dahil olma hakkı elde edecek. Binlerce başvuru arasından çok az girişime kabul hakkı tanıyan, gelişmiş mentorluk ağı ve imkanlar tanıyan İTÜ Çekirdek ile girişimlerinizi çok ileri seviyeye götürebilir, yurtdışına açılma fırsatı bulabilirsiniz.


Finalist olan takımlar TEB Girişimcilik gibi önde gelen girişimcilik kurumundan ofis desteği kazanma şansına sahip olacaklar. Bu sayede girişimcilik networkune yakın bir şekilde projelerini ilerletme fırsatı bulabilecekler.


Finale kalmış girişimlerden E-Ticaret alanında faaliyet gösterenler, İyzico’nun İyzistart programına ücretsiz katılım hakkı sağlayacak. Kendisi de online ödeme sistemleri alanında bir girişim olan iyzico, bu programda ödeme sistemleriyle ilgili ulaşılması zor imkanlar sağlıyor.


1 Nisan’da gerçekleşecek olan Girişimcilik Zirvesinde girişimcilik networkunde bulunan yatırımcılar ve şirketler ve çeşitli kuruluşlar katılım gösterecek. Sunum yapan takımlar, projeleri yeterli görüldüğü takdirde yatırım almak ve çeşitli programlara katılım hakkı kazanmak gibi birçok sürpriz ödüle daha ulaşma şansı yakalayacak.


E-Founder Dijital Girişimcilik Yarışması’na buradan başvurabilirsiniz; yarışma hakkında detaylı bilgi almak isteyenler ise efounder.org adresini ziyaret edebilirler.