TEB Shortcut Staj Programına Şimdiden Başvurun!

0
235

TEB Shortcut Staj Programı

TEB’de staj yaparak kariyerinize iyi bir başlangıç yapmak ister misiniz? TEB Shortcut Staj Programına katılanlar neden TEB’de staj yapmanız gerektiğini anlatıyor.Kimler Katılabilir?
Üniversitelerin lisans programlarına devam eden 3. sınıf öğrencileri katılabilir.

Shortcut Staj Programı ne zaman başlar?
Her yıl 20 Haziran ve 20 Eylül tarihleri arasında “Shortcut Staj Programı” gerçekleştirilir. Tüm stajyerler bordrolu olarak staja başlatılır.

Shortcut Staj Programı ne kadar sürer?
Shortcut Staj Programı 8-12 hafta sürer.

Shortcut nasıl bir staj programıdır?
Shortcut, Genel Müdürlükte ve Kurumsal Şubelerde yapılandırılmış proje yönetimi sağlayabilecek bölümlere yöneliktir.

Shortcut Staj Programı için başvuru ve değerlendirme süreci nasıl gerçekleştirilir?

Öğrencilerin, Üniversitelerde düzenlenen “vaka çalışmaları” (case study), “asansör sunumları” (elevator pitch) gibi farklı etkinlikler katılması ve başarılı olması beklenmektedir. Amacımız; yüksek potansiyelli öğrenciler belirlemektir.

Tüm üniversite etkinliklerimiz, TEB Kariyer sosyal medya hesaplarından ve üniversitelerin kariyer merkezi ve kulüpleri kanalıyla düzenli olarak duyurulur ve etkinliklere katılım için başvuru toplanır.

Shortcut staj programı için ayrıca bireysel başvuru alınmaz.

“Vaka çalışmaları” (case study), “asansör sunumları” (elevator pitch) gibi farklı tekniklerle seçilen başarılı öğrenciler TEB Akıl Fikir Kampüsü”ne davet edilir. AFK esnasında titizlikle gözlemlenen öğrencilerden başarılı olan 3.sınıf öğrencileri yaz döneminde “shortcut staj programına” davet edilir.

(Üniversite etkinlikleri sonrasında başarılı olan öğrencilere Akıl Fikir Kampüsü”ne davet edilmeden önce online Sözel-Sayısal Yetenek Testi, İngilizce Testi ve Kişilik Envanteri uygulanır.)

Shortcut Staj Programı sonunda;

Stajı süresince performanslarıyla fark yaratan, projesini başarı ile tamamlayan ve 4.sınıfa geçen öğrencilere TEB”de yarı zamanlı çalışma olanağı, mezun olduklarında da doğrudan TEB Ailesi”ne Management Trainee olarak katılma olanağı verilir.

Üniversite Zorunlu Staj Programı

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerin lisans programlarına devam eden, zorunlu stajı olan Bankacılıkla ilgili 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve Üniversitelerin ön lisans programlarına devam eden (Bankacılık Sigortacılık, Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, vb.) zorunlu stajı olan öğrenciler başvurabilir.

Üniversite Zorunlu Staj Programı ne zaman başlar?

Her yıl Haziran ve Eylül ayları arasında “Üniversite Zorunlu Staj Programı” gerçekleştirilir.

Üniversite Zorunlu Staj Programı ne kadar sürer?

Üniversite Zorunlu Staj Programı üniversitelerin belirlediği süre kadar devam eder.


Üniversite Zorunlu Staj Programı için stajyer değerlendirme nasıl gerçekleştirilir?

Adaylara Genel Yetenek Testi uygulanır. Testte başarılı olan adaylar, İnsan Kaynakları ve gerekirse İşkolları ile birebir mülakatlara davet edilir. Uygun bulunan adaylar, ilgili departmanlara yerleştirilir.

Başvuru ve Detaylar: TEB Kariyer